FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum :: Forum The Paranormal :: UFO, Ezoteryka itp. :: Strona Główna
->
LD
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
TAK
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
Sprawy organizacyjne
----------------
Forum ||The Paranormal||
Propozycje, uwagi...
Newsy na forum
Cześc, jestem...
Kosz
Duperele
Ezoteryka
----------------
OOBE
Lewitacja
Telepatia
Teleportacja
LD
Wróżbiarstwo
Egzorcyzmy
PSI
Rozwój Duchowy
Niewyjaśnione...
----------------
Galeria
Dowody
Paleoastronautyka
Kryptozoologia
HydePark
----------------
GyGy
Śmichy Hichy
For Boys
For Girls
Nasze Hobby
Muzyka
Others
----------------
Filozofia
Wierzenia
Światopoglądy
Offtop
Różne
----------------
ShoutBox
Reklamy
----------------
Toplisty i Katalogi
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
Dean Thomas
Wysłany: Wto 21:48, 24 Lip 2007
Temat postu:
Musisz mi o tym opowiedzieć <myśli>
Nieznajomy
Wysłany: Wto 21:46, 24 Lip 2007
Temat postu:
Jeżeli śpię, to w każdej chwili jak na zawołanie mogę mieć świadomy sen, czyli mam to wszystko wyćwiczone. Tylko raz w życiu nadarzył mi się taki z którego nie mogłem się obudzić a potem działy się straszne i dziwne rzeczy..a to co było w tym śnie..dało mi wielką wiedzę i jednocześnie strach..czasami to jest aż zbyt niebezpieczne jeżeli mózg nad tym nie potrafi zapanować..
Dean Thomas
Wysłany: Śro 11:11, 18 Lip 2007
Temat postu:
Przyda się innym, lecz nie mi - LD mam od urodzenia
kinemaniak
Wysłany: Pon 12:32, 16 Lip 2007
Temat postu: techniki osiągania LD
Zapamiętywanie snów
Każdy człowiek ma co noc sny, nie każdy je zapamiętuje. Pamięć snów i zdawanie sobie sprawy z ich istnienia jest kluczowe do uzyskania świadomości we śnie.
Jedna z metod poprawiania sennej pamięci to prowadzenie dziennika snów: do trzymanego przy łóżku zeszytu codziennie rano zapisujemy wspomnienia z minionej nocy. Na początku wymaga to wysiłku i chwili zastanowienia - z czasem pamięć staje się coraz lepsza, przypominamy sobie więcej szczegółów i więcej snów. Jest to stosunkowo niemożliwe, ponieważ większość ludzi nie kładzie się wcześniej spać.
Testy rzeczywistości (Reality Test - RT)
Kluczowym dla osiągnięcia świadomego snu jest zdanie sobie sprawy z nierealności otaczającego sennego świata. Czasem dzieje się to spontanicznie, na przykład wtedy, gdy we śnie robi się coś, co nie jest możliwe w rzeczywistości. Zazwyczaj potrzeba jednak dodatkowego treningu.
Jedną z technik jest kontrola rzeczywistości. W ciągu dnia możliwie jak najczęściej sprawdza się, czy otaczająca rzeczywistość nie jest aby snem. Na przykład spogląda się na zegar lub czyta się pobliski napis. Jeśli wskazywana godzina, czy przeczytany napis ma sens - wskazówka zegara nie przeskakuje między godzinami, a napis jest na miejscu, np "Wyjście", a nie "Czyżyk" nad drzwiami, jesteśmy na jawie. Taki trening w ciągu dnia ma na celu wywołanie nawyku, który pozostaje w stanie snu. Pewnego razu odkrywamy ze zgrozą, że coś nie gra - zaczyna się świadomy sen.
Technika rąk (Technika Don Juana)
Metoda polegająca na ustanowieniu kotwicy, czyli warunkowej reakcji organizmu. Wskutek tej metody za każdym razem gdy ją zastosujemy i spojrzymy na swoje ręce - będziemy odruchowo uzyskiwać świadomość. Pewnego razu spojrzy na swoje ręce we śnie i technika zadziała.
Usiądz na krześle, odpręż się, uspokój i zrelaksuj umysł. Staraj się nie myśleć o niczym. Wyciągnij ręce przed siebie, popatrz na nie, skupiając uwagę na wrażeniach wizualnych. Powiedz do siebie poważnym głosem: Widzę swoje ręce we śnie - wiem, że teraz śnię. Powtórz to zdanie kilka razy, przenieś wzrok na dalszy plan, zwolnij napięcie oczu, zapatrz się w przestrzeń. Po kilku chwilach ponownie spójrz na ręce i wyobraź sobie, że śnisz. Całe ćwiczenie powtórz 5-6 razy. Zakończ spokojnym siedzeniem przez parę minut. Powtarzaj je codziennie 4-6 razy w ciągu dnia oraz przed zaśnięciem w łóżku. Patrzenie na dłonie możesz po jakimś czasie przepleść wywoływaniem ich obrazu w wyobraźni.
WBTB
ang. Wake Back To Bed - to nie w pełni technika. Chodzi o to aby po 4.5-6 godzinach snu obudzić się, po czym wstać na pół godziny lub nieco więcej. Dobrze przez ten czas np. czytać o świadomych snach. Następnie ponownie położyć się, i użyć techniki MILD / WILD / VILD. WBTB bardzo zwiększa szansę na świadomy sen, lecz osoby mające problemy z zasypianiem nie będą w stanie użyć tej metody.
Technika MILD
Technika ta, której autorem jest dr Stephen LaBerge nosi nazwę Mnemonic Induction of Lucid Dreams(ang.), czyli Pamięciowe wywoływanie świadomych snów, co podkreśla bardzo ważną rolę pamięci w nauce świadomego śnienia.
Wcześnie rano obudź się spontanicznie ze snu. Po zanotowaniu snu, zaangażuj się przez 10 - 15 minut w czytanie albo jakąś inna aktywność wymagającą pełnej przytomności. Po ponownym położeniu się do łóżka skup uwagę na myśli: Następnym razem gdy będę śnił(a), będę pamiętać, aby rozpoznać że śnię. W czasie gdy powtarzasz swoje postanowienie rozpoznania stanu snu, wizualizuj jak stajesz się świadomy(a) we śnie, z którego się przebudziłeś(aś). Umieść tam jakiś znak snu i wyobraź sobie, ze powoduje to u ciebie rozpoznanie, ze śnisz. Poczuj podniecenie, które w tobie się pojawia, gdy uświadamiasz sobie sen i wyobraź sobie to, co będziesz robić w świadomym śnie. Znakiem snu może być dowolne wydarzenie, sytuacja, przedmiot lub osoba, która pozwoli nam zdać sobie sprawę z tego, że śnimy (np. umiejętność latania albo oddychania pod woda). Powtarzaj punkt 3 i 4 dopóki nie poczujesz, ze twoje postanowienie jest wyraźnie utrwalone lub nie zaśniesz. Jeżeli potrwa to dłużej niż 20 minut i zaczniesz się nudzić, rozluźnij się i przestań wizualizować. Uważaj jednak by twoją ostatnią myślą przed zaśnięciem była intencja pamiętania by uświadomić sobie sen.
Technika WILD
Technika autorstwa dr Stephen LaBerge, nosi nazwę Wake Induced Lucid Dream(ang.), czyli Wywołany świadomością świadomy snen. Technika ciekawa, ze względu na doświadczenia podczas niej.Połóż się w ciszy i spokoju, zamknij oczy. Nie ruszaj się, zachowaj pełną świadomość. To jest najważniejsze. W tym może pomóc np liczenie 1 - śnię, 2 - śnię ..., liczenie oddechów, wyobrażanie siebe schodzącego w dół po schodach. Po jakim czasie (3 - 30 min.) wejdziesz w stan paraliżu sennego. Możliwe są także halucynacje - od kolorów, przez kształty do postaci i miejsc. Jeżeli je zobaczysz - ignoruj je. Ciągle utrzymuj świadomość. Potem zaczniesz wchodzić w stan snu. Pojawi się na początku bez żadnych szegółów, po czym nagle zacznie ich przybywać. Jeżeli nie utraciłeś/aś świadomości, będziesz w tym miejsu z świadomością snu. Być może nie zobaczysz snu, wtedy warto spróbować "wstać" ciałem snu z prawdziwego. Wtedy sen zacznie się w miejsu, w którym rozpoczęty został sen.
Technika VILD
Technika autorstwa dr Stephen LaBerge, nosi nazwę Visualisation Induced Lucid Dream, czyli Wywołany wizualizacją świadomy snen. Techika skuteczna dla osób z dużą wyobraźnią. Połóż się w ciszy i spokoju, zamknij oczy. Wyobraż sobie jakieś spokojne miejsce. Dodaj tam siebie, śniącego. Wyobraź sobie że to sen, dzieją się tam rzeczy charakterystyczne dla snów (nierealne, często powracające w snach). Wtedy wyobraź sobie, że robisz RC.
Technika "Chaining"
To bardzo prosta technika. lecz wymaga ona pojedyńczego świadomego snu. Po przebudzeniu nie ruszaj się, nie otwieraj oczu, "udawaj martwego" (oczywiście nie dosłownie - chodzi o to aby nie został użyty ani jeden mięśień. Wtedy może nastąpić powrót do świadomego snu w tej samej scenerii, lub bardzo podobnej ze świadomością.
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Style
edur
created by
spleen
&
Programy
.
Regulamin